Loading...

ضدعفونی محل زندگی

محل زندگی؛ نیازمند رسیدگی و مراقبت است.

محل زندگی؛ محلی برای آسایش و آرامش خانواده است.

محل زندگی؛ نیازمند پاکیزگی و نیازمند ضدعفونی کردن است. 

 کارشناسان متخصص و مجرب ما برای حفظ بهداشت و سلامت محل زندگی شما؛

با استفاده از مواد ضدعفونی کننده مورد تایید سازمان غذا و دارو

و بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آماده ارائه مشاوره و خدمت می باشند.

اهمیت و ضرورت ضدعفونی محل زندگی

خانواده؛ اولین و مهمترین نهاد اجتماعی و تاثیرگذارترین نهاد در تشکیل یک جامعه سالم است. سلامت خانواده در مرحله اول سلامت جسم و تامین نیازهای مادی و در مرحله دوم سلامت روح و روان و تامین نیازهای غیر مادی است.

در مرحله اول تغذیه، خواب و بهداشت محل زندگی بسیار حائز اهمیت است. رعایت بهداشت محل زندگی مستلزم رعایت تمیزی و پاکیزگی و از بین بردن پلیدی هایی که با چشم نمی توان آن ها را دید. همانطور که می دانید برخی از پلیدی ها و کثیفی ها با چشم معمولی هم دیده می شوند ولی برخی دیگر نیاز به چشم مسلح به ابزار پیشرفته (مثل انواع میکروسکوپ ها) دارند. این پلیدی ها به راحتی قابل شناسایی نیستند ولی بسیار خطرناک و مخرب هستند. انواع ویروس ها و باکتری ها که با چشم دیده نمی شوند ولی به راحتی می توانند انسان های زیادی را از پای در آورند.

اما چگونه می توان مطمئن شد که محل زندگی ما ضدعفونی شده و عاری از هرگونه ویروس و میکروب مخربی است؟!

برای رسیدن به جواب این سوال می توان به 2 روش عمل کرد: یکی اینکه از تجهیزات و لوازم اندازه گیری های میکروبی استفاده کنیم، که البته به طور معمول تا حدی تخصصی و غیر قابل دسترس برای همگان است و بیشتر در مراکز آزمایشگاهی استفاده می شوند. دوم اینکه بر اساس اصول و قوانین ضدعفونی کردن ، سطوح و لوازم مختلف را ضدعفونی کنیم تا از پاک شدن میکروب ها و ویروس ها کاملا مطمئن شویم.

در اینجا به 3 قانون اصلی استفاده از مواد ضدعفونی کننده اشاره می کنیم:

1. هرگز مواد ضدعفونی کننده سطوح را برای دست و پوست استفاده نکنید و همچنین از مواد ضدعفونی کننده دست و پوست برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده نکنید.

2. به طور معمول ضدعفونی کننده های سطوح، صرفا با پاشیدن بر روی سطوح عمل ضدعفونی کردن را انجام نمی دهند، مواد ضدعفونی کننده سطوح پس از پاشیده شدن بر روی سطوح حتما به وسیله دستمال و یا تی باید روی سطح اسکراب (مالیده) شده تا کاملا موثر واقع شوند.

3. بدور از برداشت های شخصی و توصیه های دیگران، حتما و حتما در زمان استفاده از مواد ضدعفونی کننده، لیبل روی بطری های محصولات را به دقت مطالعه کنید و بر اساس توصیه های روی لیبل آن ها عمل کنید. توجه داشته باشید که لیبل روی مواد ضدعفونی کننده را کارشناسان و متخصصین حوزه مواد ضدعفونی کننده تدوین و وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تایید می کنند، بنابراین بهترین راهنما و دستورالعمل برای استفاده موثر از مواد ضدعفونی کننده همان لیبل محصول است منوط به داشتن تاییدیه های لازم.

برگشت به بالا