Loading...

ضدعفونی مکان های عمومی

مکان های عمومی؛ محل عبور و مرور افراد مختلفی هستند.

مکان های عمومی؛ برای به خطر انداختن سلامت جامعه بسیار مستعد هستند.

مکان های عمومی؛ نیازمند رعایت قوانین بهداشتی و نیازمند ضدعفونی کردن است. 

 کارشناسان متخصص و مجرب ما برای حفظ بهداشت و سلامت مکان های عمومی؛

با استفاده از مواد ضدعفونی کننده مورد تایید سازمان غذا و دارو

و بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آماده ارائه مشاوره و خدمت می باشند.

اهمیت و ضرورت ضدعفونی مکان های عمومی

تا قبل از حضور گسترده و فراگیر ویروس کرونا (کوید-19)، چه بسا ضدعفونی مکان های عمومی برای بسیاری از مردم کاری عبث و بیهوده به حساب می آمد. اما زمانی که این بیماری واگیردار بخش عمده ای از جامعه را درگیر کرد، به وضوح مشاهده شد که ضدعفونی مکان های عمومی چقدر حائز اهمیت است. 

وقتی ما با یک پدیده زیان باری روبرو هستیم که به سرعت در حال رشد و توسعه است باید اقدامات سریع و فراگیری برای کنترل و مهار آن صورت پذیرد و ضدعفونی مکان ها عمومی از این دست اقدامات برای جلوگیری از انتشار ویروس در مکان های عمومی است.

روزانه افراد بسیار زیادی از مکان های عمومی گذر می کنند و ما نمی توانیم اطمینان حاصل کنیم که چه تعدادی بیمار هستند و می توانند ناقل بیماری به دیگران باشند. در واقع ما فقط بعد از بیمار شدن دیگران و شیوع بیماری در سطح جامعه می توانیم به عمق فاجعه پی ببریم. لذا ضدعفونی مکان های عمومی بسیار مهم و حائز اهمیت است که البته حتما باید بر اساس اصول و قواعد بهداشتی و توسط کارشناسان و متخصصان این حوزه صورت پذیرد وگرنه می تواند شامل خسارت های زیاد و متعددی شود.

البته باید توجه داشت که به هر حال مکان های عمومی پیوسته پر و خالی از جمعیت می شوند و این امر ضدعفونی مکان های عمومی را با اختلال مواجه می کند. لذا کارشناسان توصیه می کنند متولیان ضدعفونی مکان های عمومی که عمدتا شهرداری ها و یا پیمانکاران آنان هستند، یا در زمان های خلوت که عمدتا پاسی گذشته از نیمه شب است به پاکسازی و ضدعفونی کردن بپردازند و یا از وسایل و تجهیزات به روز و پیشرفته ای که در زمان شلوغی امکان ضدعفونی مکان های عمومی را مهیا می سازد استفاده کنند. در نهایت با هر روشی علمی و اصولی و در هر زمان مقتضی نباید از ضدعفونی مکان های عمومی غافل شد. 

برگشت به بالا