Loading...

کاربرد دیسپنسرهای مواد ضدعفونی کننده

کاربرد دیسپنسرهای مواد ضدعفونی کننده

مهمترین کاربرد دیسپنسرها؛ اسپری کردن، ریختن و یا در واقع توزیع بهینه مواد ضدعفونی کننده به میزان مناسب است. دیسپنسرها در واقع هم‌خانواده‌ی پی‌پت‌ها و رقیق کننده‌ها هستند که دارای کاربردهای مختلفی بوده و علاوه بر استفاده در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و مراکز درمانی، امروزه به طور گسترده ای در مکان های عمومی مانند ایستگاه های مترو و اتوبوس، فرودگاه ها، بانک ها، اداره ها و شرکت های دولتی و خصوصی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع امروزه استفاده از این محصول با رشد زیادی همراه بوده و دلیل این امر را می توان بهداشتی بودن و راحتی استفاده از این وسایل دانست که در طرح ها و حجم های مختلف توسط تولیدکنندگان عرضه شده است. از آنجاییکه ماهیت استفاده از مواد ضدعفونی کننده رعایت نکات بهداشتی را می طلبد، دیسپنسرها کمک می کنند تا با کمترین میزان تماس دست ها، بتوان از مواد ضدعفونی کننده استفاده کرد.

دیسپنسرها در مراکز درمانی کمک می کنند تا کادر درمانی به راحتی و کاملا در شرایط استریل از مواد ضدعفونی استفاده کنند. در مراکز عمومی مثل ایستگاه های اتوبوس و مترو، رستوران ها و هتل ها و غیره دیسپنسر ها کمک می کنند تا افراد به راحتی و با سرعت بالا از مواد ضدعفونی کننده به اندازه نیاز استفاده کنند و هدر رفتن این مواد جلوگیری می کنند. در مدارس و مهدکودک ها و سایر مراکزی که کودکان هستند، دیسپنسرها؛ استفاده از مواد ضدعفونی کننده را برای آنان بسیار راحت و کاربردی می نماید.

به طور کلی چارچوب عملکرد و کاربرد دیسپنسرها به صورت ذیل می باشند:

دیسپنسرها محلول را به میزان مورد نیاز برای کاربردهای متعدد از ظروف خود خارج و توزیع می کنند.

دیسپنسرها برای رقیق سازی محلول های غلیظ(کنسانتره) و کاربرد بهینه آنها استفاده می شوند.

دیسپنسرها برای توزیع محلول هایی که قبلا مقدار توزیع آنها مشخص شده است بسیار مناسب هستند.

به طور کلی دیسپنسرها در زندگی روزمره ما جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند و علت اصلی استفاده از آنها در هر مکان و موقعیتی، استفاده بهینه و کارآمدتر از مواد ضدعفونی کننده می باشد. لذا شناخت دقیق و کاربردی دیسپنسرها برای انتخاب درست آنها بسیار حائز اهمیت است.

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا